ChPL, użyt. Lider

    Użytowy Zwycięzca Lider z Koszęcińsiej Dąbrowy, ojcem jego jest MłChChPl CH pracy Elch von Tannenbruch, Matka ChPl użyt. Gawra z Koszęcińsiej Dąbrowy. Lider to pies wszechstronny jego umiejętności są rozmaite. Bezbłędnie chodzi po farbie. Głosi MARTWEGO zwierza. Aportuje kaczki, bażanty osacza dzika w różnorakich warunkach. Świetnie płoszy drobną zwierzynę. Jest bardzo odważny, dziarsi, sprytny, zwinny a przede wszystkim  przyjacielski i posłuszny. Doskonale współpracuje ze swoim panem - Lesławem Walisko.
Jest ojcem szczeniaków, które wyazują się dobrą pracą w lesie, osiągają wiele sukcesów na wystawach. Pies Baton, którego ojcem jest Lider, matką ChPl użyt. Fraszka z Koszęcińsiej Dąbrowy w rękach myśliwego ze Zgorzelca oszczekuje martwego dzika i świetnie idzie po farbie. Córki Lidera - Borówka i Ballada wzorowo okładają pole, chętnie aportują z wodi i lądu. Obie młodziutie suczki zdobyły dyplomy użytkowości na konkursie pracy psów myśliwskich, wyżłów i małych ras.
Lider jako jedenasto miesięczny pies na konkursie dzikarzy w Opolu zajął I miejsce mając w konkurencji osiemnaście psów różnych ras. Atutem lidera jest oszczekiwanie martwego zwierza. Lider jest psem który ma pogodny, wytrzymały, niezmordowany charakter. Ma niespożyte siły, pracuje z ochotą w każdych warunach pogodowych. Z zapałem wchodzi w najgorsze chaszcze, szuwar. Jest to jamnik wszechstronnie uzdolniony o wielkim łowieckim sercu. Patrz strona Konkursy.


cymes


Kontakt

pic 6
Właściciel i hodowca 
mgr DANUTA WALISKO
 tel - (+48) 34 3576136
kom. 693 301 676

pic 7
Besitzer und Zuichter
 mgr DANUTA WALISKO
tel - (+49) 713143242